fbpx

Wyprawa do Botswany

Dla kochających przyrodę, Botswana to pozycja obowiązkowa. To kraj prawie dwa razy większy od Polski z populacją poniżej dwóch milionów ludzi. Olbrzymi rezerwat – tak określicie ten kraj, gdy porażą Was niesamowite przestrzenie dzikiej Botswany.

Background

Poznaj największy rezerwat Afryki!

Wyprawa do Botswany

Botswana2017 - Botswana2017_12.jpg

Dwóch doświadczonych i przygotowanych merytorycznie liderów, znawców Afryki, odwiedzających ją kilka razy w roku

Botswana_X2019_LegalNomads_125

Szalone dwa tygodnie! Noclegi w namiotach, wśród pięknej przyrody!

Botswana2015 - Botswana2015_86.jpg

Mała grupa pozwoli na bliższe poznanie lokalnej społeczności i lepsze zrozumienie odwiedzanego kraju

Miejsca i aktywności

TERMINY:
11.08-25.08.2024 BRAK MIEJSC
25.08-08.09.2024 BRAK MIEJSC
08.09-22.09.2024 BRAK MIEJSC
11.05-25.05.2025
24.08-07.09.2025
07.09-21.09.2025
KRAJE: BOTSWANA, ZIMBABWE, RPA
GRUPA MAX. 14 OSÓB
12 990 PLN + bilety lotnicze
 • rejs po Zambezi na zachód słońca
 • 15-minutowy lot śmigłowcem nad Wodospadami Wiktorii – Flight of Angel*
 • spacer po Parku Narodowym Victoria Falls i oglądanie Wodospadów Wiktorii
 • wieczór bębniarski i kolacja w tradycyjnej afrykańskiej restauracji
 • safari w Chobe National Park
 • off-roadowa jazda przez Chobe
 • safari w Moremi Game Reserved
 • lot widokowy nad Deltą Okawango*
 • Adventure Jetboat*
 • rejs Mokoro po kanałach Delty Okawango
 • rafting na rzece Zambezi*
 • przejazd terenowym overlanderem po rozlewiskach Delty
 • piesze safari w Delcie Okawango
 • wizyta w Planet Baobab
 • nocleg na Kubu Island
 • nocny spacer po solnisku na Kubu Island
 • wizyta u nosorożców w Khama Rhino Sanctuary
 • trekking połączony z tropieniem nosorożców
 • wizyta w rezerwacie biosfery Waterberg

Zadzwoń, napisz i zapytaj!

Weronika

Weronika Przebinda

+48 669 499 604
kontakt@legalnomads.pl

Igor Olejniczak Legalnomads

Igor Olejniczak

+48 501 740 604
igor@legalnomads.pl

Skontaktuj się z nami, by zarezerwować miejsca i poznać szczegóły wyprawy.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Igora Olejniczaka, prowadzącego działalność pod firmą „LEGAL NOMADS, RECTRUE IGOR OLEJNICZAK” z zakładem głównym pod adresem: ul. Pielęgniarska 16, 51-180 Wrocław, NIP: 8942523995, moich danych osobowych, w tym mojego imienia i nazwiska oraz adresu e-mail, w celach związanych z korzystaniem z serwisu internetowego, w tym z formularza kontaktowego w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  [recaptcha]

  Background

  Botswana. Dla miłośników natury

  Ten kraj zaskakuje nas ilekroć tam wracamy. Wspaniałe widoki, dzikie zwięrzęta i niemal zupełny innych ludzi pozwalają na niesamowity odpoczynek i relaks na łonie przyrody,

  Dla kochających przyrodę, Botswana to pozycja obowiązkowa. To kraj prawie dwa razy większy od Polski z populacją poniżej dwóch milionów ludzi. Olbrzymi rezerwat – tak określicie ten kraj, gdy porażą Was niesamowite przestrzenie dzikiej Botswany. Ciekawi, pogodni tubylcy podzielą się z swoim światem, nieskalanym cywilizacją wielkich miast, w którym człowiek nie podporządkował sobie jeszcze natury. Botswana charakteryzuje się przede wszystkim ogromnym bogactwem świata zwierząt i roślin. W Parku Narodowym Chobe – najstarszym w Botswanie – królują słonie. Lokalna populacja majestatycznych olbrzymów należy do największych na świecie. Obok nich żyją pozostałe gatunki Wielkiej Piątki Afryki (lwy, bawoły, nosorożce i lamparty) oraz liczne hipopotamy, krokodyle i likaony. Obserwowanie zachodu słońca wśród tylu zwierząt gromadzących się przy wodopojach to przeżycie, który zostanie w pamięci na zawsze. Rzeka Okawango nie płynie do oceanu, ale zatapia obszar doliny Kalahari o powierzchni 15000 km². Delta, która jest jedną z największych na świecie delt śródlądowych, pokryta jest tysiącem mielizn, zamieszkałych przez dzikie zwierzęta. Rejon o niebywałym znaczeniu ekologicznym. Płynąca z północy (z Angoli) rzeka, w swoim końcowym odcinku tworzy ogromne rozlewiska – o długości 1600 km i dorzeczu ok. 800 tys. km² wsiąka ostatecznie w Kalahari. Rezerwat Moremi położony we wschodniej Delcie Okawango, graniczy z Parkiem Narodowym Chobe i obejmuje prawie jedną trzecią Delty Okawango

  Ten wyjątkowy ekosystem powoduje, że mamy do czynienia z jednym z największych spektakli przyrody na świecie. To szeroki wachlarz 164 gatunków ssaków, 460 ptaków, 157 gadów, 84 gatunków ryb i 5000 różnych owadów. Podróż do Botswany to spełnienie marzeń o miejscach niezmąconych cywilizacją. Jeśli kochasz przyrodę, musisz tu dotrzeć!

  Zimbabwe to jeden z najbiedniejszych krajów Afryki, a także świata. Nie ustępuje on jednak bogactwem natury bogatszemu sąsiadowi. Znajdujące się tu parki narodowe, pełne zwierząt i bogatej roślinności, należą do najpiękniejszych na świecie. Wyjątkowe ukształtowanie terenu, piękne krajobrazy, gościnni ludzie i dzika, nieokiełznana przyroda, czynią ten kraj jednym z najważniejszych i najpiękniejszych miejsc na mapie Afryce.

  Najwspanialszą atrakcją Zimbabwe są Wodospady Wiktorii, które zmienią na zawsze Wasze podejście do sił natury. Mosi-oa-Tunya – mgła, która grzmi to miejscowa nazwa wodospadów, odkrytych w 1855 roku przez szkockiego misjonarza i badacza Davida Livingstone’a. Jest to jeden z siedmiu naturalnych cudów świata – wodospad łączący dwa kraje – Zambię i Zimbabwe. Znajdujące się na terenie Victoria Falls National Park wodospady w 1989 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wodospad Wiktorii jest jedynym wodospadem na świecie, mającym rozpiętość 1700 metrów i wysokość spadku wody 108 m. W sezonie szczytowym w każdej sekundzie przetacza się tu ponad 9 mln litrów wody. Łomot spadającej wody słyszalny jest w promieniu 40 kilometrów, a rozpylona woda tworzy rodzaj słupa wznoszącego się na wysokość 400 metrów, widocznego w promieniu 50 kilometrów. Wirujące wokół kropelki odbijają się w tysiącach tęczowych miraży. Wyjątkowym zjawiskiem tego miejsca jest tęcza księżycowa, występująca tylko podczas pełni. To z pewnością jedna z najbardziej spektakularnych atrakcji Afryki.

  Pokaż swoim dzieciom dziką Afrykę już teraz, bo jak dorosną może to być już zupełnie inny kontynent. Świat przyrody jest piękny, tajemniczy, fascynujący – częścią tego świata jest także człowiek. Świat ten dostarcza nam pozytywnych emocji, wzruszenia, ciszy, wzbudza zainteresowanie i podziw. Świat odkryty, a jednak wciąż odkrywany. O tym, że przyroda ze swym niezwykłym bogactwem barw, zmiennością zjawisk pociąga dziecko i ma na niego wszechwładny wpływ, nie trzeba nikogo przekonywać. Poznawanie przyrody wpływa na ogólny rozwój dziecka. Dostarcza mu wiele możliwości przeżywania nowych doznań i wzbogacania wiedzy, sprzyja także rozwojowi umysłowemu i emocjonalnemu, wpływa na rozwój uczuć estetycznych, dziecko uczy się odczuwania i podziwiania piękna przyrody, a także uzewnętrzniania uczuć. Na naszej wyprawie nauczysz dziecko samodzielności i pokażesz, że poza wirtualnym światem istnieje również ten realny, piękny i fascynujący.