fbpx

Wyprawa do Wietnamu i Kambodży – Śladami Magicznych Historii

Indochiny: Przeżyj z nami niesamowitą przygodę

Czas i przypływ nie czekają na człowieka – autor tych słów jest bliżej nieokreślony, ale ich znaczenie wydaje się oczywiste. Nie ma sposobu, by powstrzymać odpływ i przypływ życiowej podróży, ponieważ każda chwila daje nam możliwość życia z całego serca i robienia rzeczy, które się kocha. Jeśli twoją pasją jest odkrywanie nowych miejsc – rusz z nami w podróż marzeń do wyjątkowego kraju, w którym wielowiekowa tradycja i dalekowschodnia kultura idealnie korelują z niesamowitym postępem technologicznym.

Japonia – zapisana chińskimi znakami kanji oznacza Kraj Wschodzącego Słońca i odnosi się do położenia geograficznego względem kontynentalnej Azji. 97% obszaru lądowego zajmują cztery, główne wyspy: Honsiu, Hokkaido, Sikoku i Kiusiu.

Japonia to kraj bardzo różnorodny. Jej powierzchnia w większości pokryta jest górami z najwyższym szczytem Fuji (3776 m n.p.m.), 60% zajmują lasy, głównie bambusowe. Krajobraz tego wyjątkowego kraju to prężnie rozwijające się, nowoczesne metropolie oraz malownicze prowincje, w których czuć ducha starych czasów. W małych miasteczkach i wsiach obok shintoistycznych sanktuariów i buddyjskich klasztorów, wznoszą się zamki przypominające czasy szogunów. To stanowi doskonałą przeciwwagę do futurystycznych drapaczy chmur w wielkich miastach.

Przemierzając ulice Tokio bądź Kioto, na pewno niejednokrotnie zdziwi Was widok tysiącletniej świątyni w otoczeniu nowoczesnych budowli, jak i idących ramię w ramię ludzi w tradycyjnych kimonach oraz pracowników wielkich korporacji ubranych w garnitury.

 W Japonii dominuje opozycyjny do zachodnioeuropejskiego hedonizmu – kult pracy. Wynika to z ogromnego oddania, poświęcenia i szacunku do niej. Mówi się, że Japończycy nigdy nie pracują za dużo, a całe ich życie kręci się właśnie wokół pracy, w której spędzają czasami po 18 h na dobę. Z tego względu wykorzystują wszelkie nadarzające się okazje, by zniwelować zmęczenie, zasypiając, gdzie popadnie – w metrze w drodze do biura lub domu. Gdy nie śpią, znaczna większość wpatrzona jest w ekrany swoich smartfonów, tabletów bądź konsoli gier.

Background

Zobacz bujne życie Wietnamu, wspaniałe zabytki Kambodży oraz piękną przyrodę Azji

Dlaczego warto polecieć z nami do Wietnamu i Kambodży

321744356_1142564189731603_4270532816332110834_n

Doświadczony lider, znający obyczaje i kulturę Azji

editorial-vietnam-mekong-river-delta-19-10-2014-boat-traditional-floating-market

Różnorodny program, pokazujące wiele twarzy południowej Azji

delicious-vietnamese-food-including-pho-ga-noodles-spring-rolls-white-wall

Pyszne wietnamskie jedzenie, doświadczanie natury i historii

Wyprawa do Wietnamu i Kambodży - miejsca i aktywności

TERMIN:
Jesień 2023
KRAJE: WIETNAM, KAMBODŻA
EKIPA: TYLKO 14 OSÓB
CENA: WKRÓTCE

PÓŁNOC
eksploracja miasta Hanoi
wycieczka na Ha Long Bay
streetfood na Old Quarter
spektakl tradycyjnego Teatru Lalek na wodzie

ŚRODEK
wycieczka na Ba Na Hills
wycieczka do My Son i Marble Mountains
szycie ciuchów i butów na miarę w Hoi An (opcja)
kuchnia, kawa, streetfood
zwiedzanie miasteczka Hoi An

POŁUDNIE
impreza na słynnej ulicy Bui Vien w Sajgonie
wizyta w Saigon Skydeck i The World of Heineken
wizyta w Muzeum Pozostałości Wojennych
całodniowe zwiedzanie Ho Chi Minh
2 dniowa eksploracja Delty Mekongu
targi wodne i lokalne fabryki
przekraczanie kambodżańskiej granicy
łodzią motorowodną

KAMBODŻA
zwiedzanie stolicy Phnom Penh
impreza w Siem Reap
2 dniowa eksploracja kompleksu Angkor
wschód słońca nad Angkor Wat

Zadzwoń, napisz i zapytaj!

Igor Olejniczak Legalnomads

Igor Olejniczak

+48 501740604
igor@legalnomads.pl

Skontaktuj się z nami, by zarezerwować miejsca i poznać szczegóły wyprawy.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Igora Olejniczaka, prowadzącego działalność pod firmą „LEGAL NOMADS, RECTRUE IGOR OLEJNICZAK” z zakładem głównym pod adresem: ul. Pielęgniarska 16, 51-180 Wrocław, NIP: 8942523995, moich danych osobowych, w tym mojego imienia i nazwiska oraz adresu e-mail, w celach związanych z korzystaniem z serwisu internetowego, w tym z formularza kontaktowego w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  [recaptcha]

  Japonia jest tak fascynującym i osobliwym krajem, że można byłoby o niej pisać bez końca. Poza wspomnianymi symbolami, kolejne to: technologiczny pionier, gejsze, kimona, karaoke, kaligrafia, origami, herbata, manga, sushi czy kultura dystansu. Od cudzoziemców nie oczekuje się znajomości tutejszej etykiety, jednak świadomość podstawowych zasad z pewnością ułatwi dostosowanie się do lokalnych zwyczajów i pomoże uniknąć gaf. Wiele zasad dotyczy przestrzeni publicznej.

  Do szybkiego i komfortowego poruszania się po kraju służy komunikacja publiczna: pociągi i metro. Dlatego i my skorzystamy z tej formy podróżowania. Japoński Shinkansen nie dość, że należy do najszybszych pociągów na świecie (rekord to 603 km/h) to w skali roku odnotowuje się spóźnienia na poziomie 36 sekund! WOW!