fbpx

Wyprawa do Ugandy. Goryle we mgle

Wyprawa do Ugandy. Goryle we mgle

Uganda to kraj nadal mało odkryty i rzadko odwiedzany przez turystów. Kryje ona niezmierzone bogactwo przyrody, piękne pejzaże, rzadkie, żyjące na wolności zwierzęta jak goryle górskie, czy szympansy. Uganda to również wspaniali ludzie… weseli, wyluzowani. Ich również trzeba poznać, będąc w Afryce.

Background

Przeżyj z nami przygody w Afryce!

Dlaczego warto udać się z nami na wyprawę do Ugandy

Legal Nomads i wyprawa do Ugandy

Doświadczony i przygotowany merytorycznie lider. Ponad 25 krajów Afryki za nim.

Uganda_Rwanda_2017 - Uganda-i-Rwanda_2017_103.jpg

Spotkania z pięknymi i rzadkimi zwierzętami! W tym z gorylami górskimi.

Wyprawa do Ugandy z grupą Legal Nomads

Mała grupa pozwoli na bliższe spotkania z przyrodą i kontakty z tubylcami

Wyprawa do Ugandy - miejsca i aktywności

TERMIN:
10.01-25.01.2025
KRAJ: UGANDA
GRUPA MAX. 14 OSÓB
CENA: 12 490 zł + bilety lotnicze
 • Jinja Źródła Nilu
 • Wodospady Sipi
 • Zwiedzanie Kotido
 • Samochodowe Safari po Parku Narodowym Kidepo
 • Wizyta w Hot Springs w Parku Narodowym Kidepo
 • Safari w Parku Narodowym Murchisona
 • Jeziora Ugandy: Wiktorii, Alberta, Jerzego I Edwarda
 • Rejs po Nilu do Wodospadów Murchisona
 • Lot balonem nad Parkiem Narodowym Murchisona*
 • Wodne safari po Kanale Kazinga
 • Samochodowe safari w Parku Narodowym Queen Elizabeth
 • Jezioro Bunyonyi
 • Trekking w Rezerwacie Ruwenzori
 • Trekking w Parku Narodowym Kibale – spotkanie z szympansami
 • Trekking w Nieprzeniknionym Lesie Bwindi – spotkanie z gorylami górskimi*
 • Miejsce historycznej „Operacji Piorun”
Background

Wyprawa do Ugandy – przez parki narodowe Afryki

Uganda to dynamicznie rozwijający się kraj, o bogatej historii, szczególnie tej współczesnej. Po wielu latach dyktatury ten afrykański kraj szybko budzi się do życia, oferując jedne z najciekawszych parków

Zadzwoń, napisz i zapytaj!

Weronika Przebinda

+48 669 499 604
kontakt@legalnomads.pl

Igor Olejniczak Legalnomads

Igor Olejniczak

+48 501 740 604
igor@legalnomads.pl

Skontaktuj się z nami, by zarezerwować miejsca i poznać szczegóły wyprawy.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Igora Olejniczaka, prowadzącego działalność pod firmą „LEGAL NOMADS, RECTRUE IGOR OLEJNICZAK” z zakładem głównym pod adresem: ul. Pielęgniarska 16, 51-180 Wrocław, NIP: 8942523995, moich danych osobowych, w tym mojego imienia i nazwiska oraz adresu e-mail, w celach związanych z korzystaniem z serwisu internetowego, w tym z formularza kontaktowego w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  [recaptcha]

  Magiczna wyprawa do Ugandy

  Nasza wyprawa do Ugandy rozpoczyna się na północy kraju, przy granicy Sudanu Południowego i Kenii. Kotido to miasteczko, w którym zapoznamy się miejscową ludnością, po czym odjedziemy na łono dzikiej natury. Kidepo National Park to niemal 1 500 km2 obszaru chronionego. Miejsce to, ze względu na spore odległości i mało przystępne drogi, dość rzadko odwiedzane jest przez turystów. Niezmiennie oferuje jednak spektakularne widoki sawanny, aż po skalisty horyzont. W trakcie naszego safari po Kidepo zbliżymy się do granic Sudanu Południowego. Stamtąd pojedziemy nad brzeg samego Nilu, aby obejrzeć Park Murchisona – znany z malowniczych wodospadów. Bogactwo świata przyrody w tym miejscu jest na wyciągnięcie ręki. Nieodzowną częścią zwiedzania rezerwatu jest rejs wzdłuż Nilu i trekking na wodospady Kabarega, znane bardziej jako wodospady Murchisona. Kolejne rezerwaty będą już tylko rozbudzać w nas chęć obcowania z dziką przyrodą. A okazji do jej spotkania będziemy mieć mnóstwo!

  Na przykład Kibale Forest National Park, rozsławiony przez zamieszkujące go rodziny szympansów. Różnorodność i ilość naczelnych w Kibale jest największa w całej Afryce. Najbardziej znanych 13 gatunków to szympansy, nasi najbliżsi krewni. Aż 1450 szympansów z Kibale reprezentuje największą populację tych zagrożonych naczelnych w Ugandzie. Mamy nawet 95% szans na spotkanie ich w trakcie naszej wyprawy, lecz na miejsce można dotrzeć jedynie pieszo. Spotkanie oko w oko z szympansem, czy są tu jacyś chętni?

  Następny imponujący rezerwat to Queen Elizabeth National Park. Obfitujący w dzikie zwierzęta i wspaniałe widoki – tym ciekawsze, że będziemy mieli możliwość oglądania ich z pokładu balonu. To wyzwanie dla odważnych i ciekawych świata odkrywców. Trudno o lepsze miejsce do podniebnych aktywności. Mamy do dyspozycji prawie 2 000 km2 parku, położonego nad jeziorami Jerzego i Edwarda, połączonych kanałem Kazinga. Z powietrza bez problemu dojrzymy największych mieszkańców rezerwatu, takich jak słonie, hipopotamy czy bawoły. Przy odrobinie szczęścia zrobicie swoje wymarzone zdjęcie lwa!

  Kolejny cel naszej podróży to Nieprzenikniony Las Bwindi, który za sprawą goryli górskich, zamieszkujących górne partie lasu, rozsławił całą Ugandę. To właśnie spotkanie z gorylami determinuje podróżników z całego świata do wyprawy do Ugandy. Górskie goryle to prawdziwy skarb narodowy, a ich niewielka populacja (około 880) jest traktowana jak dobro narodowe i pilnie strzeżona. Spotkanie z gorylami umożliwią nam dumni ze swej pracy przewodnicy z Bwindi.