fbpx

Wyprawa do Peru. Śladami upadłej cywilizacji

WYPRAWA DO PERU. ŚLADAMI UPADŁEJ CYWILIZACJI

Peru to fenomenalne miejsce. To kraj krwawej historii i jedna z najznakomitszych cywilizacji świata.

Dołącz do nas! Wyprawa do Peru przybliży fascynujący świat Inków!

Inkowie – lud czcicieli Słońca, stworzyli imperium w paśmie Andów, sięgające od Ekwadoru po Chile, o długości ponad 5000 km. W ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy w 1532 r., inkaska potęga została podbita i utopiona w morzu krwi przez hiszpańskich najeźdźców, pod wodzą Francisca Pizarra. Relikty tej cywilizacji ukryte są w trudno dostępnym i tajemniczym krajobrazie Peru.

Background

Razem odkryjmy inkaskie tajemnice!

Dlaczego warto jechać z nami do Peru

Igor Olejniczak - Legalnomads

Dwóch doświadczonych i przygotowanych merytorycznie liderów, w tym jeden na stałe mieszkający w Peru, zadbają o wspaniałą atmosferę

Wycieczka do Peru

Noclegi zapewniamy w sprawdzonych klimatycznych butikowych hotelach, a także w lokalnej wiosce!

Peru wycieczka

Mała grupa pozwoli na bliższe poznanie lokalnej społeczności i lepsze zrozumienie odwiedzanego kraju

Peru wyprawa

Amazonia w cenie! Jako nieliczni zabieramy Was do tej ogromnej dżungli

Wycieczka do Peru - miejsca i aktywności

TERMINY WYPRAW:
23.08-07.09.2024 BRAK MIEJSC
27.09-12.10.2024
09.03-24.03.2025
10.08-25.08.2025
28.09-13.10.2025

KRAJ: PERU
GRUPA MAX. 18 OSÓB
11 790 zł + bilet lotniczy

Wyprawa do Peru

Arequipa – wyjątkowa i niepowtarzalna – przez mieszkańców nazwana „Biały Miastem”. Odwiedzimy Juanitę w Museo Santuarios Andinos, pochodzącą z czasów największej świetności kultury Inków, zmumifikowaną dziewczynkę. Przejedziemy przez wygasły Wulkan Chucura, na wysokości aż 4910 m n.p.m. Kanion Colca – najgłębszy kanion na Ziemi z punktem obserwacyjnym Mirador la Cruz del Condor, gdzie obejrzymy spektakl w wykonaniu jednych z największych ptaków na świecie. Jezioro Titikaka – najwyżej położone żeglowne jezioro na świecie, gdzie udamy się na pływające wyspy ludu Uros i przyjrzymy się z bliska temu wyjątkowemu miejscu.

Niezwykłe wyspy Amantani i Taquile – dowiemy się jakim rzemiosłem parają się mężczyźni i dlaczego nie jest tam potrzebna policja. Poznamy Pucarę i Raqchi – kompleks archeologiczny ze Świątynią Wiracocha.  Zwiedzimy jedno z najpiękniejszych miast w Peru – Cusco – w języku keczua to „Pępek Świata”. Zajdziemy do Coricancha okazałej Świątyni Słońca, Sacsayhuamán inkaskiej twierdzy w kształcie pumy i Quenqo – labiryntu i miejsca kultu Inków. Zobaczymy Tambo Machay – świątynię niesłusznie zwaną „Łaźnią Inki”.

Przejedziemy Święta Dolinę Inków – pełną urokliwych krajobrazów usytuowaną nad rzeką Urubamba. Odwiedzimy ludowe targowisko w Pisac, gdzie nadal odbywa się handel wymienny. Będziemy podziwiać urbanistyczny kunszt miasteczka Ollantaytambo. Skosztujemy andyjskiej soli prosto z jednej z 5000 salin w miasteczku Maras. Zrobimy trekking jedną z najpiękniejszych tras na świecie Inka Trail i dotrzemy do Sanktuarium Machu Picchu.  Wejdziemy na jeden z dwóch szczytów – Huayna Picchu* lub Montaña Machu Picchu*, z których rozpościera się niepowtarzalny widok na Machu Piccu. Puerto Maldonado, gdzie popłyniemy rzeką Madre de Dios i będziemy obserwować kajmany, żółwie, czaple oraz ogromne ryby. Szlakiem amazońskiej, dziewiczej dżungli dotrzemy do Cocha Perdida, gdzie twarzą w twarz staniemy z jaguarem i kajmanem. Zwiedzimy stolicę kraju Limę, a także odbędziemy trekking na Górę Tęczową – Vinicuna – La Montańa Arco Iris (opcja). Czeka nas niezapomniana wyprawa do Peru!

Background

Peru – wyprawa różnorodności

Zachwycające Machu Picchu, ogromne, do dziś niewyjaśnione rysunki Nazca, grobowce, ruiny, niezwykłe miasta – historia tych miejsc nie została niestety zapisana. Przetrwała w zagadkowych przedmiotach ze złota, srebra i kamieni. Peru to także ciekawi ludzie. Około 50 grup etnicznych, posługujących się językiem hiszpańskim, keczua i ajmara

Zadzwoń, napisz i zapytaj!

Weronika

Weronika Przebinda

+48 669 499 604
kontakt@legalnomads.pl

Igor Olejniczak Legalnomads

Igor Olejniczak

+48 501 740 604
igor@legalnomads.pl

Skontaktuj się z nami, by zarezerwować miejsca i poznać szczegóły wyprawy.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Igora Olejniczaka, prowadzącego działalność pod firmą „LEGAL NOMADS, RECTRUE IGOR OLEJNICZAK” z zakładem głównym pod adresem: ul. Pielęgniarska 16, 51-180 Wrocław, NIP: 8942523995, moich danych osobowych, w tym mojego imienia i nazwiska oraz adresu e-mail, w celach związanych z korzystaniem z serwisu internetowego, w tym z formularza kontaktowego w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  [recaptcha]

  Peru to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc na naszej planecie, posiadające niezwykle zróżnicowane środowisko naturalne. Istnieją tu aż 83 strefy klimatyczne, spośród 103! To majestatyczne Andy, dzika, amazońska puszcza, pustynne tereny rozciągające się wzdłuż wybrzeża, ocean, malownicze wioski i historyczne miasta. Wyprawa do Peru to nieustannie zachwycający bogactwem dziedzictwa kulturowego, ale też kuchnią, muzyką i folklorem niezapomniany czas.