fbpx

Wyprawa do Japonii: W zapachu kwitnącej wiśni

Wyprawa do Japonii: W zapachu kwitnącej wiśni

Czas i przypływ nie czekają na człowieka – autor tych słów jest bliżej nieokreślony, ale ich znaczenie wydaje się oczywiste. Nie ma sposobu, by powstrzymać odpływ i przypływ życiowej podróży, ponieważ każda chwila daje nam możliwość życia z całego serca i robienia rzeczy, które się kocha. Jeśli twoją pasją jest odkrywanie nowych miejsc – rusz z nami w podróż marzeń do wyjątkowego kraju, w którym wielowiekowa tradycja i dalekowschodnia kultura idealnie korelują z niesamowitym postępem technologicznym.

Japonia – zapisana chińskimi znakami kanji oznacza Kraj Wschodzącego Słońca i odnosi się do położenia geograficznego względem kontynentalnej Azji. 97% obszaru lądowego zajmują cztery, główne wyspy: Honsiu, Hokkaido, Sikoku i Kiusiu. Oprócz nich istnieją liczne, mniejsze, jest ich ponad 6000. Japonia to kraj bardzo różnorodny. Jej powierzchnia w większości pokryta jest górami z najwyższym szczytem Fuji (3776 m n.p.m.), 60% zajmują lasy, głównie bambusowe. Krajobraz tego wyjątkowego kraju to prężnie rozwijające się, nowoczesne metropolie oraz malownicze prowincje, w których czuć ducha starych czasów. W małych miasteczkach i wsiach obok shintoistycznych sanktuariów i buddyjskich klasztorów, wznoszą się zamki przypominające czasy szogunów. To stanowi doskonałą przeciwwagę do futurystycznych drapaczy chmur w wielkich miastach. Przemierzając ulice Tokio bądź Kioto, na pewno niejednokrotnie zdziwi Was widok tysiącletniej świątyni w otoczeniu nowoczesnych budowli, jak i idących ramię w ramię ludzi w tradycyjnych kimonach oraz pracowników wielkich korporacji ubranych w garnitury.

 W Japonii dominuje opozycyjny do zachodnioeuropejskiego hedonizmu – kult pracy. Wynika to z ogromnego oddania, poświęcenia i szacunku do niej. Mówi się, że Japończycy nigdy nie pracują za dużo, a całe ich życie kręci się właśnie wokół pracy, w której spędzają czasami po 18 h na dobę. Z tego względu wykorzystują wszelkie nadarzające się okazje, by zniwelować zmęczenie, zasypiając, gdzie popadnie – w metrze w drodze do biura lub domu. Gdy nie śpią, znaczna większość wpatrzona jest w ekrany swoich smartfonów, tabletów bądź konsoli gier.

Background

Zobacz z nami Daleki Wschód!

Dlaczego warto polecieć z nami do Japonii

Japonia2019 - Wyprawa_do_Japonii_2019_208.jpg

Dwóch doświadczonych liderów, w tym jeden mieszkający w Japonii od ponad 20 lat.

Japonia2019 - Wyprawa_do_Japonii_2019_87.jpg

Zadziwiający świat i ludzie! Japonia zaskoczy Was na każdym kroku!

Japonia2019 - Wyprawa_do_Japonii_2019_204.jpg

Pyszne jedzenie, doświadczanie natury i historii

Wyprawa do Japonii - miejsca i aktywności

TERMIN:
27.03-10.04.2025 BRAK MIEJSC
KRAJ: JAPONIA
GRUPA MAX. 14 OSÓB
15 490 zł + loty
opcja OKINAWA (09.03-13.04.2025, 4 dni) + 3690 zł + loty
 • zwiedzanie miast Japonii: Tokio/Kioto/Osaka/Hiroszima/Nikko/Nara/Jokohama/Fukuoka
 • kwintesencja japońskiej popkultury, energii i rozrywki, czyli topowe dzielnice Tokio: Shimbashi/Shibuja/Shinjuku/Kabukicho/Akihabara/Roppongi/Harajuku/Asakusa
 • szalony wieczór Karaoke
 • ukłon w stronę cesarza przed Imperial Palace
 • rzut okiem na panoramę miasta z Tokio Skytree (opcja)
 • podziwianie perełek nowoczesnej architektury Japonii
 • mistyka japońskich świątyń: Senso-ji/Meiji Jingu/Sanjusangendo/Kiyomizudera/Hasedera/Honganji/Hozenji/Kofuku-ji/Todaiji
 • niezwykłe doświadczenie audiowizualne w TeamLab Borderless Digital Museum
 • spacer i zakupy na słynnym targu rybnym Tsukiji
 • święty symbol Japonii – góra Fuji
 • majstersztyk japońskich kulinariów: sushi, ramen, gyoza, wołowina wagyu
 • kąpiel w gorących źródłach onsen
 • wizyta w Kamakurze i Wielki Budda Daibutsu
 • bliskie spotkanie z gejszami w niezwykłej dzielnicy Gion
 • perły Kioto: Nijo Castle, Złoty Pawilon, bambusowy las Arashijama
 • spacer w towarzystwie jeleni w Nara Park
 • podziwianie piękna Zamku Białej Czapli – Himeji
 • smutna lekcja historii w Hiroszimie – Peace Memorial Park i kopuła A-Bomb
 • wycieczka na romantyczną wyspę Miyajima i pływająca brama Torii
 • relaks na Seto Inland Sea
 • degustacja sake w browarze Kamotsuru
 • nocleg w hotelu kapsułowym festiwal kwitnących wiśni na Fukuoka Castle Sakura Festiwal
 • japońskie Hawaje – odpoczynek na Okinawie (opcja)

Zadzwoń, napisz i zapytaj!

Weronika

Weronika Przebinda

+48 669 499 604
kontakt@legalnomads.pl

Igor Olejniczak Legalnomads

Igor Olejniczak

+48 501 740 604
igor@legalnomads.pl

Skontaktuj się z nami, by zarezerwować miejsca i poznać szczegóły wyprawy.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Igora Olejniczaka, prowadzącego działalność pod firmą „LEGAL NOMADS, RECTRUE IGOR OLEJNICZAK” z zakładem głównym pod adresem: ul. Pielęgniarska 16, 51-180 Wrocław, NIP: 8942523995, moich danych osobowych, w tym mojego imienia i nazwiska oraz adresu e-mail, w celach związanych z korzystaniem z serwisu internetowego, w tym z formularza kontaktowego w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  [recaptcha]

  Background

  O Japonii myślimy symbolami, które ją charakteryzują. Jednym z najważniejszych jest sakura czyli wiśnia. Termin naszej wyprawy przypada nie bez przyczyny w trakcie trwania Hanami, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy „oglądanie kwiatów”. Sakurę podziwia się w parkach, ogrodach, skwerach, placach, ulicach, bo w Japonii wiśnie są wszechobecne. Od kiedy na drzewach pojawią się bladoróżowe kwiaty przez kilkanaście dni, do kiedy płatki opadną, Japończyków ogarnia amok. Zbierają się w parkach i na skwerach, by w gronie rodziny i przyjaciół celebrować w formie pikniku to piękne zjawisko przyrody. Buddyjska wykładnia Hanami jest bardzo symboliczna. Radosne kwitnienie, po chwili obsypywanie się płatków na ziemię i zapomnienie jest metaforą ludzkiego życia. Uzmysławia jego kruchość i ulotność. Przypomina, że trzeba się cieszyć tym co tu i teraz, nie czekając na kolejny dzień, który może nie nastąpić… To w sumie piękna i mądra filozofia. Wspaniale, że będziemy mogli choć przez chwilę stać się częścią tego radosnego święta.

  Japonia jest tak fascynującym i osobliwym krajem, że można byłoby o niej pisać bez końca. Poza wspomnianymi symbolami, kolejne to: technologiczny pionier, gejsze, kimona, karaoke, kaligrafia, origami, herbata, manga, sushi czy kultura dystansu. Od cudzoziemców nie oczekuje się znajomości tutejszej etykiety, jednak świadomość podstawowych zasad z pewnością ułatwi dostosowanie się do lokalnych zwyczajów i pomoże uniknąć gaf. Wiele zasad dotyczy przestrzeni publicznej.

  Do szybkiego i komfortowego poruszania się po kraju służy komunikacja publiczna: pociągi i metro. Dlatego i my skorzystamy z tej formy podróżowania. Japoński Shinkansen nie dość, że należy do najszybszych pociągów na świecie (rekord to 603 km/h) to w skali roku odnotowuje się spóźnienia na poziomie 36 sekund! WOW!