fbpx

Gwatemala – Belize – Meksyk. Wyprawa tropem Majów

Gwatemala – Belize – Meksyk Wyprawa tropem Majów

Zapraszamy Was na podróż poprzez sąsiadujące ze sobą trzy kraje, nieco podobne, aczkolwiek mające do zaoferowania zupełnie co innego. Jeśli od zawsze marzyliście o poznawaniu starożytnych kultur, wyprawie na szczyt wulkanu wznoszący się na prawie 4 tysiące metrów n.p.m., próbowaniu ostrych, nieco egzotycznych potraw lub trekkingu po dziewiczej dżungli i wielu innych rzeczach w Ameryce Łacińskiej to dajemy Wam okazję na spełnienie tych marzeń.

Background

Gwatemala - Belize - Meksyk. 3 kraje w 16 dni!

Dlaczego warto udać się z nami na wyprawę do Ameryki Środkowej

Daniel Such

Doświadczony i przygotowany merytorycznie lider.

Wyprawa_Gwatemala_Belize_Meksyk_21

Karnawał, kuchnia i starożytne budowle Majów!

Gwatemala-Belize-Meksyk-Legal-Nomads_18

Kąpiele w Morzu Karaibskim, nocleg w dżungli i pod wulkanem!

Wyprawa tropem Majów: Gwatemala - Belize - Meksyk: miejsca i aktywności

TERMINY WYPRAW
WKRÓTCE
KRAJE: GWATEMALA, BELIZE, MEKSYK
EKIPA: TYLKO 14 OSÓB
10 490 zł + bilety lotnicze

Atrakcje w Gwatemali

 • Przejazd „chicken busem” do Antigua
 • Trekking na wulkan Acatenango
 • Nocleg na kempingu z widokiem na aktywny wulkan El Fuego, a z rana spektakularny wschód słóńca
 • Relaks nad ogromnym jeziorem Atitlan Lake
 • Zwiedzanie Quetzaltenango z przewodnikiem
 • Necro Tour po najstarszym działającym cmentarzu w Gwatemali
 • Wizyta na plantacji kawy, gdzie znajdują się także drzewa makadamii
 • Lekcja gotowania tradycyjnych gwatemalskich potraw w Salcaja
 • Dowiemy się  jak wygląda proces przędzenia tradycyjnych kolorowych gwatemalskich tkanin
 • Wizyta w pierwszym katolickim kościele zbudowanym w Ameryce Środkowej
 • Odwiedzenie lokalnego gwatemalskiego marketu
 • Nocleg na kempingu w dżungli pod Tikal
 • Zachód słońca oraz zwiedzanie starożytnego miasta Majów – Tikal z przewodnikiem

Atrakcje w Belize

 • Spacer po Xunantunich – ruiny starożytnego miasta Majów
 • Trekking oraz nocleg w namiotach w parku narodowym Elijio
 • Obiad przygotowany przez Marię, wywodzącą się ze starego rodu Majów

Atrakcje w Meksyku

 • Udział w Meksykańskim karnawale
 • Wypoczynek nad “Laguną mieniącą się siedmioma kolorami” w Bacalar
 • Zwiedzanie ruin Kohunlich, Dzibanché i Kinichná
 • Odwiedzenie jednego z siedmiu cudów świata Chichen Itza
 • Pływanie w cenote, czyli naturalnym basenie

Zdjęcia: Monika Maź i Daniel Such

Background

Wyprawa tropem Majów. Gwatemala – Belize – Meksyk

Trzy kraje podczas jednego wyjazdu i wyłuskanie z nich wszystkiego co najlepsze – starożytne ruiny cywilizacji Majów, lokalne jedzenie przyrządzane przez ich potomków, kultura, natura i przede wszystkim ludzie. Wszystko to, nie ubarwione, stuprocentowo prawdziwe, nielukrowane specjalnie pod turystów. Przez te 16 dni postaramy się pokazać Wam jak najwięcej, najciekawiej i najintensywniej jak tylko się da.

Zadzwoń, napisz i zapytaj!

Igor Olejniczak Legalnomads

Igor Olejniczak

+48 501740604
igor@legalnomads.pl

Skontaktuj się z nami, by zarezerwować miejsca i poznać szczegóły wyprawy.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Igora Olejniczaka, prowadzącego działalność pod firmą „LEGAL NOMADS, RECTRUE IGOR OLEJNICZAK” z zakładem głównym pod adresem: ul. Pielęgniarska 16, 51-180 Wrocław, NIP: 8942523995, moich danych osobowych, w tym mojego imienia i nazwiska oraz adresu e-mail, w celach związanych z korzystaniem z serwisu internetowego, w tym z formularza kontaktowego w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  [recaptcha]

  Background

  GWATEMALA - KRAJ WIECZNEJ WIOSNY

  „Jestem Łapa Jaguara – syn Krzemiennego Nieba. Mój ojciec polował w tych lasach przede mną. Jestem myśliwym, to mój las, a po mojej śmierci będą polować w nim moi synowie ze swoimi synami”. To cytat zaczerpnięty z filmu „Apocalypto” Mela Gibsona, jednak idealnie określa tożsamość „chapinos” – jak sami siebie określają mieszkańcy Gwatemali.

  Prawie połowa ludności to potomkowie Majów, cywilizacji, która w latach swojej świetności potrafiła zbudować ponad 3 tysiące miast. Najsłynniejsze z nich, odnalezione głęboko w dżungli ruiny antycznej stolicy, Yax Mutal (Tikal) do tej pory skrywają wiele tajemnic. To właśnie tam George Lucas nagrywał niektóre sceny znane z IV części „Gwiezdnych Wojen”.

  Oczywiście, kraj ten to nie tylko kultura Majów, ale również wpływy hiszpańskich konkwistadorów, którzy przybyli do Gwatemali w XVI wieku. To oni wybudowali ogromne świątynie oraz piękne ratusze i miejskie rynki. Niektóre z kościołów w Antigua Guatemala zostały zniszczone przez nękające kraj trzęsienia ziemi, aczkolwiek wiele z nich wciąż możemy podziwiać w całej okazałości. Quetzaltenango oraz Flores również mogą pochwalić się pięknymi starówkami w kolonialnym stylu. 

  Czy jedliście pierogi z ziemniakami i mięsem, przygotowane z mąki kukurydzianej i smażone na głębokim oleju? A mówią Wam coś nazwy “Jocón de Pollo”, “Pepian” oraz “Chipilín tamales”? Nie? To nic nie szkodzi. W Gwatemali będziecie mieli okazję nie tylko zjeść pyszne „empanadas” i skosztować potraw o tajemniczych nazwach, ale i również samemu je przygotować na lekcji gotowania, na którą udamy się do miejscowości Salcaja.

  To nie wszystko co nas tam czeka. Myśleliście kiedykolwiek o tym, żeby spędzić noc na szczycie wulkanu na wysokości 3,976 m. n. p. m. z widokiem na prawdziwy „El Fuego” (hiszp. ogień oraz nazwa aktywnego wulkanu)? Zaopatrzcie się więc w wygodne buty i ciepłe ubrania, bo czeka nas również niecodzienny wschód słońca widziany trochę z innej perspektywy!

  Background

  BELIZE - ECHA BRYTYJSKIEJ KOLONII

  Zanim uformowały się granice obecnych państw, tereny te były pod panowaniem cywilizacji Majów, aż do 900 roku naszej ery. Następnie kraj był wielokrotnie nawiedzany przez piratów siejących spustoszenie i spowodowało to przeniesienie stolicy z nadmorskiego Belize City w głąb kraju, do Belmopanu, który w niczym nie przypomina nowoczesnych Europejskich metropolii.

  Belize jako kraj po raz pierwszy pojawiło się na mapach świata w 1981 roku, kiedy to wyzwoliło się spod Brytyjskiego panowania. Jednak po dziś dzień na banknotach widnieje podobizna młodej Królowej Elżbiety II, która wciąż oficjalnie jest królową tego małego kraju. Belize słynie z przepięknych wysp rozsianych po Morzu Karaibskim, jednak podczas naszej wyprawy skupimy się na lądowej części tego kraju, a dokładnie na Parku Narodowym Elijio. Jest on najmłodszym z parków narodowych Belize i co za tym idzie, totalnie dzikim, co jest dodatkową atrakcją.

  Choć językiem urzędowym jest angielski, wiele osób posługuje się językiem kreolskim, a na terenach bliżej granicy z Gwatemalą usłyszeć możemy hiszpański. W niektórych rejonach wciąż możemy zetknąć się z językami Majów.

  Background

  MEKSYK - KRAJ, KTÓRY WYNALAZŁ GUACAMOLE

  Pierwsze z czym kojarzy się ten kraj to pyszne, pikantne dania, sombrero oraz tequila. Oczywiście to nie wszystko, co Meksyk ma nam do zaoferowania. W trakcie naszej wyprawy skupimy się na półwyspie Yukatan, który słynie z tajemniczych słodkowodnych basenów skrytych w jaskiniach, nazywanych przez lokalnych „cenote”, cywilizacji Majów, rajskich plaż nad Morzem Karaibskim oraz dla osób szukających nocnych wrażeń – ogromnych klubów w Playa del Carmen oraz Cancun.

  Meksyk przede wszystkim trzeba posmakować: zacząć dzień od kukurydzianych placków pełnych mięsa, ryb, warzyw i wszelakich sosów, czyli – enchiladas. Na obiad nie może zabraknąć tacos al pastor czyli cieniutko pokrojonej wieprzowiny, podawanej na gorących tacos wraz z cebulą, kolendrą i gamą kolorowych sosów. Do tego pomidorowe piwo! Nic, tylko udać się na plażę. Ciekawostką jest, że Meksyk posiada trzy strefy czasowe.