fbpx

Welcome travelers!

Cieszę się, że do nas trafiliście. Jeśli tak jak Nomadowie, chcecie żyć pełnią życia, przeżywać niesamowite przygody, poznawać ciekawe miejsca i ludzi i być blisko pięknej nieodkrytej natury to nasze wyprawy z pewnością są dla Was.

Nazywam się Igor Olejniczak. Jestem założycielem Legal Nomads i wraz z moim zespołem pragniemy dać Wam nową jakość w podróżach – pełną pasji i wyzwań, autentycznych przeżyć, z dala od wielkich ośrodków turystycznych i hoteli, które niemalże wszędzie wyglądają tak samo.

Wiem, że do realizowania pasji czasem trzeba dojrzeć – mnie też zajęło to kilka lat. Po ponad 15 latach w czołowych firmach branży IT postanowiłem porzucić etat i korporacje. Zacząłem w pełni poświęcać się swoim dwóm namiętnościom – podróżowaniu i fotografii. W ciągu ostatnich 20 lat odwiedziłem ponad 70 krajów na 5 kontynentach (w tym 25 krajów Afryki), początkowo organizowaliśmy wyjazdy w 2-3 osoby, potem zacząłem zabierać do Afryki przyjaciół i znajomych. W niewielkich grupach odwiedzaliśmy bardzo rzadko dostępne miejsca, poznawaliśmy ludzi i ich zwyczaje… Po jednej z takich wypraw, w 2013 roku, zaprosiłem do współpracy Łukasza i wspólnie założyliśmy biuro wypraw. Zorganizowaliśmy ponad 40 wypraw, każdego roku rozbudowując listę kierunków podróży i nabierając ogromnego doświadczenia.

Po 4 latach wspólnej podróży przyszedł czas na zmiany i nowy kierunek rozwoju. Tym razem już samodzielnie, jako Legal Nomads, rozpoczynam swój najważniejszy jak do tej pory projekt. Legal Nomads powstaje z marzeń i nieustannej chęci odkrywania nowych zakątków świata, a także doświadczeń dotychczasowych wypraw.

Legal Nomads gromadzi wokół siebie pasjonatów podróżników, z których każdy zabierze zapalonych uczestników do swojego świata. Dzięki skompletowaniu takiej ekipy nasi uczestnicy mają okazję poznać każdy oddzielny kraj lepiej. Nie ma specjalistów od wszystkich kierunków, ale są od poszczególnych krajów i regionów, i takich ludzi skupia wokół siebie Legal Nomads.

Igor Olejniczak

Zespół Legal Nomads

Igor Olejniczak Legalnomads

Igor Olejniczak

Założyciel Legal Nomads, przewodnik, fotograf.
Odwiedził ponad 70 krajów.
Kocha Afrykę, kino i dobrą kuchnię.

IMG_3530

Ania Olejniczak

Podróżniczka, office manager.
Sama i z Igorem była w ponad 20 krajach.
Lubi dobrą lekturę i kino.

wojek

Wojtek Benicewicz

Backpacker, marketing manager.
Odwiedził ponad 20 krajów.
Miłośnik Azji i zwierząt.

Artur

Artur Makowski

Przewodnik i przedsiębiorca.
Zwiedził kilkadziesiąt krajów.
Fascynat bezkresów USA, książek i nowoczesnych technologii.

48411222_2005469899745821_5845833841456971776_n

Anna Mitrocka

Przewodniczka
Swoje miejsce na Ziemi odnalazła w Kanadzie, którą po raz pierwszy odwiedziła 15 lat temu. Uwielbia wszystko co słodkie, amerykańskie auta oraz rum.

Iwona Jaworska

Iwona Jaworska

Przewodniczka
Zabierze Was do Indonezji i pokaże to miejsce jak nikt inny. Uwielbia przyrodę, zwierzęta, no i wiecznie uśmiechniętych ludzi.

Magda Ladanaj Legal Nomads

Magdalena Ładanaj

Przewodniczka
Zakochana w Kostaryce i Ameryce Centralnej,
uwielbia dobrą kuchnię, poznawanie kultur.

Background

Prawdziwi Nomadowie

Legal Nomads powstało z potrzeby dzielenia się autentycznymi doświadczeniami w odkrywaniu świata, współuczestniczenia w przygodzie życia i poznawaniu najbardziej oryginalnych miejsc Planety.

W naszych wyprawach łączymy obcowanie z dziką, czasami mało odkrytą jeszcze naturą oraz zagłębianie się w lokalny koloryt, miejscową ludność, historię i kulturę. Szukamy często miejsc rzadko odwiedzanych, a zasługujących na uwagę. Nasze spotkania z miejscową ludnością pozwalają mimo różnic kulturowych stwierdzić, że choć dzielą nas tysiące kilometrów to jesteśmy sobie bardzo bliscy.

Podczas dwutygodniowych wypraw w małych grupach stajemy się niemalże rodziną, zdani na przeciwności losu i czasem niedogodności podróży. Jednak to właśnie sprawia, że stajemy się sobie bliżsi, a poznani ludzie stają się przyjaciółmi na całe życie.

Zapewniamy przygody

1U8C0463.jpg-nggid046468-ngg0dyn-0x0x100-00f0w010c010r110f110r010t010[1]

Programy naszych wypraw układami sami. Są one wielokrotnie sprawdzane i konsultowane z miejscowymi przewodnikami, z których wiedzy również korzystamy, tak aby móc zaprosić Was w prawdziwie oryginalną podróż.

Do odkrywania z nami świata zapraszamy nie tylko wytrawnych podróżników. Nie ograniczamy się do wieku, przekonań czy doświadczenia w podróżowaniu. Jedynym warunkiem jest chęć poznawania świata, jego barw i odcieni, zapachu powietrza i smaku wody, z szacunkiem dla natury i społeczną empatią dla współuczestników wyjazdu. Nasze wyjazdy są często sprofilowane pod konkretną grupę wiekową, tak aby i miłośnicy off-roadu i dzieci i seniorzy nigdy się z nami nie nudzili.

Jesteśmy niewielkim biurem podróży, a to pozwala nam na traktowanie każdej wyprawy i każdego z Was indywidualnie. Chcemy, by wyjazd z nami był pełną wyzwań przygodą. Wśród błota nad rozlewiskami Okawango, podczas wspinaczki w Andach czy na gorącej pustyni w Nevadzie zobaczycie jak wspaniały to sposób na odzyskanie wewnętrznego spokoju i poczucie czym jest prawdziwe życie.

Background

W dobrych rękach

Legal Nomads to w pełni legalnie działające biuro podróży, wpisane do Rejestru Organizatorów Turystyki i posiadające aktualną gwarancję ubezpieczeniową. Nasze doświadczenie w organizacji takich wypraw zbieramy od ponad 5 lat, a w wyjazdach przez nas organizowanych do tej pory wzięło udział ponad 400 osób. Mamy zarówno wiedzę, jak i praktyczne umiejętności, aby profesjonalnie zorganizować i przeprowadzić nawet trudne wyjazdy w mało dostępne i rzadko uczęszczane miejsca na świecie. Nasze przeszkolenie medyczne w zakresie pierwszej pomocy i dobrze zaopatrzona apteczka sprawiają, że członkowie całej grupy czują się bezpiecznie.

Każdą wyprawę prowadzi jeden, a podczas trudniejszych tras, dwóch przygotowanych przewodników. Dzięki temu możemy zadbać o organizację i bezpieczeństwo wyjazdu. Nie jesteśmy brokerem turystycznym i nie przekazujemy naszych klientów innym biurom pośredniczącym. Przez cały czas wyjazdu z grupą jest obecny przewodnik Legal Nomads.

Dodatkowo, Legal Nomads działa w całości transparentnie. Wszystkie koszty, opłaty  i informacje są z góry wiadome, tak by nie zaburzyć wyprawy niepotrzebnym stresem.

Wyprawy na koniec świata

 

Dlaczego warto wybrać Legal Nomads?

Background

Fachowi przewodnicy

Każda wyprawa jest kierowana przez doświadczonego, a w czasie trudniejszych wypraw przez dwóch przewodników Legal Nomads.
Przez 24 h dbają oni o Wasze bezpieczeństwo i organizację wyjazdu.

Oryginalne trasy

Wszystkie trasy i programy wypraw są w 100% autorskie i wielokrotnie przez nas sprawdzone.
Nie zabieramy Was w przypadkowe i nieznane miejsca

Background

Prawdziwe poznanie

Podróż z nami to nie tylko podziwianie natury, ale i aktywne poznawanie i relacje z lokalną ludnością

Legalnie i z gwarancją

Działamy w pełni legalnie, mamy odpowiednie gwarancje ubezpieczeniowe i wpis do Izby Turystycznej,
dlatego podróż z nami jest bardzo bezpieczna.

Background

Poza głównym szlakiem

Dzięki naszemu doświadczeniu w jeździe po bardzo trudnym terenie,
możemy zabierać Was w miejsca dostępne jedynie wybranym.

Wszystko jasne

Brak ukrytych opłat. Wszystkie koszty są jasne przed wyjazdem – my również nie lubimy niespodzianek.

Background

Autentyczne doświadczenie

Nie opowiadamy bajek (te tylko przy ognisku), dlatego zdjęcia i filmy,
zostały wykonane podczas naszych wypraw w miejscach, które odwiedzamy razem z Wami.

Jesteś dla nas ważny

Nie jesteśmy brokerem wycieczek – do każdej wyprawy
i każdego podróżnika podchodzimy indywidualnie.

Background

Jeśli jeszcze masz pytania zadzwoń lub napisz do nas!