fbpx

Miejsce idealne i rzeczna podkowa

Z Doliny Ognia ruszamy dalej na południowy zachód, do Parku Narodowego Zion. Przez cały czas towarzyszy nam piosenka Boba Marleya Iron Lion Zion – to klimat pasujący do drogi po Highway 9.

Droga biegnie przez serce parku, który od samego początku rozpieszcza nas niesamowitymi krajobrazami w kolorze pomarańczy, przełamanej zielenią.

Nazwa Zion czyli Syjon w tradycji mormońskiej oznacza miasto idealne i rzeczywiście w parku jest jak w raju. Esencją tego miejsca jest Kanion Zion. To wąski, głęboki wąwóz, z którego rozpościera się widok na cały park. Jest też bajeczny wodospad Kanarra, podziemne baseny Subway – tego nie zobaczycie w żadnym innym miejscu. Piaskowe rzeźby mieniące się w krystalicznej wodzie to gratka dla każdego miłośnika fotografii. Szmaragdowe stawy czy The Narrows – wąskie ścieżki pomiędzy ścianami kanionu na długo zostaną w naszej pamięci.

Park oferuje przeróżne atrakcje. Spacery, wspinaczkę, trekking, emocjonującą jazdę konną dzikimi szlakami czy obserwację gwiazd i planet. Jedno jest pewne – w tym miejscu nie można się nudzić, można za to zakochać się bez pamięci w niesamowitych widokach.

Zajrzeliśmy także do Horseshoe Bend – majestatycznego miejsca, gdzie płynąca przez Glen Canyon rzeka Colorado, tworzy kształt podobny do podkowy. Stad nazwa tego miejsca. Zaskakuje nas ogromna, niczym nie zabezpieczona przepaść, ponad 300 m w dół. Chwila na podziwianie tego niesamowitego miejsca i jedziemy dalej.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”42″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”220″ thumbnail_height=”165″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”4″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”1″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”3500″]

Newsletter

Relacje i galerie